در حال جستجو ...
نمایش بیشتر

درباره ما

معرفی و تاریخچه درسا دارو

درباره درسا دارو بیشتر بدانیم.

شرکت درسا دارو (سهامی خاص) در سال 1378 توسط عده ای از متخصصین پزشکی و داروسازی و دانشگاهی با هدف خدمت به نظام سلامت و تولید داروهای مورد نیاز و ضروری کشور و با نگرش به نوآوری با محور کیفیت و به منظور دسترسی پزشکان و بیماران به مهمترین داروهای مورد نیاز، تاسیس گردید.

يكي از بزرگترين افتخارات اين شركت که حاصل تلاش چندین ساله تيم هاي تحقيقاتي درسا دارو با همكاري اساتيد برجسته دانشكده داروسازي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و صنایع مرتبط می باشد، ساخت ماده اولیه دارویی نيتروگليسرين وهمچنین تولید انبوه قرص پیوسته رهش نیتروگلیسرین با نام تجاری دروکانتین® با بسته بندی منحصر به فرد بلیستر فویل آلومینیومی در سال 1388 و همچنین فرآورده دانش بنیان یدوفولیک® (به عنوان اولین مکمل حاوی ید در کشور) در سال 1395می باشد.

شرکت درسا دارو از معدود شرکت های دارویی کشور است که با رعایت اصول و استانداردهای تولید محصولات دارویی موفق به اخذ گواهی GMP در محصولات دارویی (جامدات عمومی- سوسپانسیون پودر خشک، مایعات، اسپری بینی و دهانی) و بالک نیتروگلیسیرین گردیده است.

هم اکنون، تعداد محصولات دارویی این شرکت به بیش از 70 قلم در اشکال دارویی قرص، کپسول، پودر برای تهیه سوسپانسیون خوراکی، اسپری زیر زبانی و پودر مکمل ورزشی رسیده است که با توجه به خط مشی حاکم بر شرکت همچنان رو به افزایش می باشد.

شرکت درسا دارو در سال 1393 پس از طی مراحل متعدد ارزیابی از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان برگزیده شد.

خط مشی شرکت
خط مشی شرکت

بهبود مستمر سیستم‌ها، فرآیندها و خدمات

شرکت درسا دارو به عنوان یک شرکت تولید کننده مواد اولیه و محصولات دارویی و مکمل، در راستاي مأموريت­های محوله، به منظور بهبود مستمر سيستـم­ها، فـرآيندها و خدمات خود پیرامون کسب رضایت، درک نیازها و انتظارات مشتریان و سایر ذینفعان در تمامی حوزه­های کیفیت با بهـره­گيری از اسـتانداردها، سیستم مدیریت یکپارچه را مستقر نموده و بر اساس استانداردهای بین ­المللیISO9001:2015 وISO14001:2015 ، مصمم است تا با عزمی راسخ و تلاشی مستمر و همگانی، بر اساس سیاست­های ترویج فرهنگ بهبود مستمر کیفیت و کسب رضایت مشتریان، تلاش در جهت تنوع تولید، افزایش بهره وری، افزایش به کارگیری تکنولوژی­های نوین و تجهیزات پیشرفته، سازماندهی سرمایه انسانی، ارتقاء توانمندی کارکنان، تمرکز بر شناخت سازمان و محیط حاکم بر آن، مدیریت ریسک­ها و استفاده از فرصت­ها وحفظ محیط زیست مسیر نیل به اهداف فوق را تسهیل نماید.

خودکفایی

خودکفایی در تولید ماده اولیه دارویی نیتروگلیسرین

تولید گرانول نیتروگلیسرین آماده پرس قرص آهسته رهش و نیتروگلیسیرین محلول در اتانول و پروپیلن گلایکول برای مصارف تزریقی و نیتروگلیسرین محلول در میگلیول برای تولید پرل زیرزبانی براساس آخرین استاندارد بین المللی PIC/S از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت از افتخارات شرکت درسا دارو می باشد.

نیتروگلیسرین، قدیمی ترین داروی تجویزی جهت درمان آنژین صدری است. با وجود معرفی مشتقات جدیدی از ترکیبات نیتروگلیسرین و یا مولکول های جدید در این گروه درمانی، استفاده از قرص نیتروگلیسرین پیوسته رهش به دلایل مختلف بالینی از جمله ایمنی، اثربخشی، نیمه عمر و کیفیت درمان همواره مورد تاکید متخصصین قلب و عروق می باشد. هر چه تعداد گروه های نیترات در ساختار مولکولی دارو بیشتر باشد، قدرت (Potency) آن بالاتر است. بدین ترتیب، قدرت نیتروگلیسرین (تری نیتروگلیسرین یا TNG) از سایر نیترات ها مانند ایزوسورباید منو نیترات و ایزوسورباید دی نیترات بیشتر است.

خودکفایی
شرکت فرآورده های دارویی نوترکیب (Recpharma)
شرکت فرآورده های دارویی نوترکیب (Recpharma)

ادغام شرکت فرآورده‌های دارویی نوترکیب در درسا دارو

اینترفرون گاما 1b نوترکیب به عنوان اولین فرآورده نوترکیب (Biothec) کشور در سال 1378 در شرکت فرآورده های دارویی نوترکیب (Recpharma) تولید و توسط شرکت داروسازی اکسیر با برند گاماایمونکس® بسته بندی و به بازار عرضه شد.

این دارو که نقش حیاتی در پیشگیری از انواع عفونت ها در بیماران نقص ایمنی CGD دارد، به عنوان یک داروی Orphan در دنیا تولیدکننده های بسیار بسیار محدودی دارد و با قیمت بسیار بالا عرضه می شود.

خوشبختانه در سال 1399 با ادغام شرکت فرآورده های دارویی نوترکیب در شرکت درسا دارو، که هر دو شرکت زیر مجموعه هولدینگ دارویی توان می باشند، امکان تولید مستمر و تامین مقدار کافی این دارو در سراسر کشور فراهم شد و با قیمت مناسب و پوشش بیمه کافی در اختیار هم میهنان عزیزمان قرار گرفت.

کیفیت

فاکتور خدشه ناپذیر در درسا دارو کیفیت است.

فاکتور خدشه ناپذیر در درسا دارو کیفیت است و تمامی ارکان شرکت آن را در راس امور باور داشته و تاکید دارند که کلیه روش های اجرایی و عملکردها باید در چارچوب استانداردهای حرفه ای باشد.

درسا دارو می کوشد تا در عرصه تولید محصولات دارویی کشور با نگرش کیفیت محوری هم تراز با برندهای معتبر دارویی جهان در جهت بهبود عنصر حیاتی سلامت، نقشی درخور داشته باشد.

واحدهای تضمین کیفیت (Quality Assurance)  و کنترل کیفیت (Quality Control) درسا دارو با بهره گیری از دانش و تجربه متخصصین و به کارگیری تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی بر اساس فارماکوپه های روز دنیا و آخرین استانداردهای مورد تایید وزارت بهداشت کشور، در تمام فرآیندهای زنجیره تامین و تدارک مواد اولیه و بسته  بندی و انبارش و تولید و کنترل کیفی و توزیع محصولات نظارت کامل دارد و به مشتریان و مصرف کنندگان اطمینان می دهد که کالایی که با برند رسا دارو در اختیار دارند از بالاترین سطح کیفی برخوردار است.

کیفیت
رضایت مشتری
رضایت مشتری

هدف نهایی ما، رضایت مشتری است.

  • ما بر این اصل ایمان داریم که حیاتمان در گرو وجود و رضایتمندی مشتریان است پس مکلفیم خواسته های آنان را در تمامی سطوح محترم شماریم.
  • همچنین، موفقیت ما در گرو حمایت و پشتیبانی ذی نفعان شرکت است، پس نظراتشان را ارج می نهیم و در جهت جلب اعتماد و رضایت آنان گام برمی داریم.
توسعه بازار

به توسعه بازار می‌اندیشیم و به آن باور داریم.

خط مشی حاکم بر شرکت درسا دارو بر این است که در شرایط پرشتاب تغییرات کنونی فضای کسب و کار در حوزه دارو آن را فرصتی مغتنم برای ارتقاء شرکت بداند. بنابراین می‌خواهیم در آینده‌ای نزدیک چرخه کامل تولید خود را حداقل تا 120 قلم دارو افزایش دهیم. در این راستا، با توسعه عمودی محصولات و تولید مواد اولیه موثره دارویی در جهت بومی ساختن صنعت و دستیابی به قیمت رقابتی برای جلب رضایت کلیه مشتریان خود عزمی راسخ داریم تا بتوانیم با به کارگیری دانش فنی و تکنولوژی مناسب به جایگاه مناسبی در عرصه صنعت داروی ایران دست یابیم.

مدیران و متخصصین شرکت عهد نموده‌اند که درسا دارو در سال‌های آتی یکی از شرکت‌های برتر در رعایت اصول و استانداردهای تولید محصولات دارویی باشد که این مهم شامل مواد اولیه و محصولات دارویی و مکمل می‌باشد. برنامه‌ریزی نموده‌ایم که علاوه بر تاییدیه GMP دریافت شده از FDA ایران، در آینده بتوانیم تاییدیه‌های بین‌المللی را نیز دریافت نموده و خدمت رسانی وسیع‌تری را برای بیماران نیازمند در سراسر جهان به ارمغان آوریم.

توسعه بازار
تولید قراردادی
تولید قراردادی

سایت تولید همکارانمان در صنعت داروسازی هستیم.

شرکت درسا دارو به دلیل دارا بودن دو ساختار مهم «دانش بنیان» و گواهی «GMP» همیشه مورد توجه شرکت های دارویی بوده است. در طول یک دهه گذشته تعداد قابل توجهی از شرکت های داروسازی از امکانات تخصصی و ماشین آلات این شرکت برای تولید محصولات خویش بهره برده اند. از این لحاظ درسا دارو به خود می بالد که در طول این سال ها همراهی مطمئن برای شرکت های علاقمند برای تولید دارو بوده و از سال 1393 تاکنون ، به دلیل محدود بودن شرکت های دارای گواهی GMP در کشور، مدیران شرکت درسا دارو تلاش نموده اند که حداکثر توان شرکت را برای رفع نیاز شرکت های متقاضی به کار گیرند.